Trawertyn to jeden z najczęściej używanych kamieni we współczesnej architekturze. Dzięki swojej trwałości i występowaniu w szerokiej gamie kolorystycznej od wieków jest chętnie stosowany do aranżacji wnętrz. To idealny dodatek do każdego projektu. Poniżej przedstawiamy 7 powodów, dla których warto go wykorzystać w swoim domu.

1. Struktura

Jego porowata, luźna struktura sprawia, że jest to materiał stosunkowo lekki w przeciwieństwie do innych okładzin tej samej grubości. Dzięki temu nie obciąża za nadto ścian (zwłaszcza tych wykonanych z płyt karton-gips) jak również oferuje mniejszą stratę ciepła na ogrzewaniu podłogowym. Zapewnia dobre właściwości wygłuszające oraz sprawia, że jest stosunkowo łatwy w obróbce. Z modeli o mniejszej porowatości produkuje się polerowany kamień dekoracyjny.

2. Bogata kolorystyka

Trawertyn podobnie do marmur występuje w bogatej gamie kolorystycznej. Najpopularniejsze odcienie to beżowy, jasnobrązowy, szary, żółty i czerwony. Każda płytka jest inna. Posiada swój niepowtarzalny wzór i odcień. Taka kolorystyka wspaniale podkreśla białe meble lub te w kolorze drewna.  Naturalne, ciepłe i stonowane kolory nigdy nie wychodzą z mody. Tworzą ciepłe i klimatyczne wnętrze.

3. Trawertyn – antypoślizgowość

Podczas gdy większość dostępnych modeli posiada antypoślizgową powierzchnię, trawertyn doskonale sprawdzi się na podłodze w łazience czy wiatrołapie. Po zaimpregnowaniu będzie odporna na wilgoć i zabrudzenia. Wiele hoteli, urzędów i centrów handlowych z powodzeniem używa płytek trawertynowych z wieloma różnymi rodzajami wykończeń. Biorąc pod uwagę, że bezpieczeństwo ich klientów jest bardzo ważne, jest świadectwem tego, jak godne zaufania są płytki trawertynowe.

4. Trawertyn – przystępna cena

Trawertyn z reguły kosztuje mniej niż kamienie naturalne, takie jak marmur czy onyx a nawet jest tańszy niż niektóre płytki ceramiczne. Cena za m2 zaczyna się już od 100 zł/m2. Dlatego trawertyn jest właściwym wyborem zwłaszcza wtedy, gdy mamy ograniczony budżet, ale nadal chcemy, aby nasze wnętrze wyglądało elegancko i stylowo.

5. Łatwy w utrzymaniu

Można go stosować w łazience, kuchni, salonie, sypialni, a także na zewnątrz budynku, na tarasie, schodach i obrzeżach basenu. Ciepła woda, delikatne środki czyszczące i ściereczka lub mop z mikrofibry niewątpliwie wystarczą do utrzymania trawertynu w czystości. Do każdej powierzchni z trawertynu używajmy wysokiej jakości środka z neutralnym pH. Upewnij się przede wszystkim, aby produkt, którego używasz, był oznaczony jako bezpieczny dla kamienia naturalnego.

6. Dostępny w różnych wykończeniach

Wykończenia powierzchni nie ograniczają się tylko do wypełniania czy polerowania. Produkowane są także płytki bębnowane, dłutowane, szczotkowane oraz te z łupaną powierzchnią.

7. Trawertyn – trwałość

Jest odporny na uszkodzenia mechaniczne. Dobrze znosi intensywne użytkowanie. Prawidłowo ułożone i zaimpregnowane płytki nie pękają, nie przebarwiają się i są odporne na wilgoć.

Może Cię też zainteresować >> Trawertyn rządzi! 10 przykładów w aranżacji domu i mieszkania

Sprawdź również naszą ofertę na trawertyn tutaj!

Ocena: