Częstym pytaniem zadawanym przez osoby zainteresowane trawertynem jest ?jak śliska jest płytka z trawertynu??.  Antypoślizgowość to jeden z najważniejszych parametrów płytek podłogowych, zwłaszcza w przypadku pomieszczeń narażonych na działanie wody i wilgoci. Stopień antypoślizgowości decyduje o bezpieczeństwie użytkowania płytek podłogowych.

Antypoślizgowość trawertynu zależy od sposobu wykończenia powierzchni płytki:

  • Trawertyn niewypełniany, (porowaty)  jest najbardziej antypoślizgowy. Zwłaszcza płytki z krawędziami bębnowanymi (tumbled) lub dłutowanymi (chiseled). Surowy kamień posiada liczne naturalne pory, które nadają szorstką powierzchnię.
  • Polerowany lub żywicowany jest najbardziej śliski. Posiada najniższy współczynnik antypoślizgowości. Taki kamień może być bardzo śliski i niebezpieczny, zwłaszcza jeśli będzie mokry.  Niewątpliwym plusem płytek polerowanych i żywicowanych jest ich łatwość w utrzymaniu w czystości. Posiadają wyjątkowo gładką i łatwą do umycia powierzchnię.
  • Trawertyn szpachlowany (wypełniany) to doskonały kompromis między tym polerowanym a porowatym. Jest zarówno bezpieczny jak i praktyczny. Trawertyn szpachlowany posiada wypełnione pory dzięki czemu powierzchnia jest gładka co sprawia, że jest łatwy do umycia. Jednocześnie matowa powierzchnia płytek szpachlowanych zapewnia odpowiednią antypoślizgowość do użytku domowego.
Trawertyn szpachlowany

Trawertyn szpachlowany jest bezpieczny i łatwy w utrzymaniu.

Bezpieczny trawertyn

Kiedy rozważamy zakup płytek trawertynowych dla swojego projektu, pamiętajmy, że wiele hoteli i galerii handlowych z powodzeniem wykorzystuje płytki trawertynowe z różnymi rodzajami wykończeń. Biorąc pod uwagę fakt, że bezpieczeństwo ich klientów jest najważniejsze, to montaż tego kamienia w obszarach o tak dużym natężeniu ruchu jest dowodem na to jak bezpieczny jest to materiał.

Sprawdź naszą ofertę na płytki trawertynowe tutaj!

Może Cię też zainteresować: Jak czyścić trawertyn?

Ocena: